LE

Zde budou hodiny LE.

Vyučující profesorka: Elizabeth Branová (zástupkyně třídy kentaurů)

1. HODINA

Pěkný den vám přeji, studenti. Já jsem Elizabeth Branová a jsem zástupkyně třídní profesorky kentaurů. Na této škole učím LE a dnes máme první hodinu.

Hlavní zásady přípravy lektvarů

1. Zjistíme, které ingredience potřebuji

2. Připravíme si potřebné nástroje a nádoby
3. Složky vyrovnáme na stůl popořadě, jak se budou přidávat
4. Zkontrolujeme, zda jsou ingredience a nádoby v pořádku a znovu si přečteme celý návod
5. Můžeme začít se samotným lektvarem

Tak to je pro dnešek vše. Hodinu si zapište do svého sešitu.

2. HODINA

Zdravím vás, studenti. Dnes tu máme druhou hodinu LE a zkusíme si namíchat nápravný lektvar.

Tento lektvar si raději udělejte dřív, něž začnete dělat nějaký jiný, který se nemusí povést. Tento lektvar slouží ke zničení napáchaného činu jiného lektvaru. Ale tento lektvar musíte šetřit, jeho moc je omezená!!

Potřebujete:

• citronovou šťávu

• hřebíček

• zázvor

• mléko

Do misky nalijete ve stejném poměru citr. šťávu s mlékem. Poté přisypeme zázvor a rozmělněný hřebíček. Dobře promícháme a necháme ustát u zapálené bílé svíčky alespoň 3 hodiny. Dále pak lektvar rozdělíme do menších lahviček. Lektvar mějte vždy připravený k použití.

Tento lektvar použijete tak, že postiženou osobu či věc jím potřísníte. Hodně štěstí.