Zde budou hodiny MŽ

Vyučující profesorka: Dle tříd

1. HODINA MŽ - VÍLY

Dobrý den, studenti. Mě již znáte, jsem Ellisa Fiamínová a jsem třídní profesorka víl. Učím zde NP a MŽ (MŽ pouze pro víly). Dnes si probereme pár základů o vílím životě.

Jako první si do svých sešitů napište nadpis

GENY VÍL

Jsou čtyři způsoby, jak se víla stane vílou.

1. způsob: Oba rodiče jsou víly. Bývá to nejčastější způsob
2. způsob: Jeden z rodičů je víla, většinou to bývá matka. Zde je to problematičtější. Pokud máte mladšího sourozence, většinou bývá po otci, ale může po otci být i starší sourozenec. Ale někdy se třeba třikrát po sobě narodí víla, což se ale stává málokdy
3. způsob: Když vypijete nějaký čaj určený k proměně v mystickou bytost a představujete si křídla, tak se také můžete proměnit. To je ale ne tak častý způsob a moc tomu tak nebývá, protože musíte mít alespoň trochu z genů víl.
4. způsob: Když je někdo ve vaší rodině víla či vílí kluk ale vaši rodiče ne, tak se také můžete proměnit ve vílu, i když je to nepravděpodobné.

Dále si napište nadpis

PRAVIDLA VÍL

Všichni tyto pravidla musí dodržovat!!

1. pravidlo: Ve škole a ve společnosti víly chodí se sklopenými křídly, aby měli i ostatní prostor k chození, a ve škole nelétají.
2. pravidlo: Neproměňovat se před nemystickými bytostmi (velmi důležité)
3. pravidlo: Do školy chodit v uniformách a s umytými křídly. Každý máte na pokoji speciální přípravek na mytí křídel, aby se vám nepoškodily šupiny. (toto se vás moc netýká, protože naše škola je přes internet)
4. pravidlo: Neukazovat náhrdelník nemystickým lidem (toto se vás také netýká, náhrdelník se dostává jen při přijímačkách do reálné vílí školy)
5. pravidlo: Když se nemůžete metamorfovat v člověka či ve vílu, poraďte se s nějakým dospělým.
6. pravidlo: Když máte jakkoliv poraněná křídla, nahlaste to dospělému, který vám může pomoci.

Pravidlo číslo 5 a 6 – pokud se vám něco z toho stane, nahlaste to prosím mně na můj email, nebo hlavní profesorce Elizabeth, také na její email.

Dále si něco řekneme o křídlech víly. Nadpis zní

VÍLÍ KŘÍDLA

Pokud si nějaká víla křídlo zlomí, většinou nesmí nějakou dobu mezi lidi a do školy. Zlomeniny jsou v ošetřovně natřeny speciální bylinnou mastí, kterou si musí víla potírat svá křídla. Asi o tři týdny později zlomeniny srostou.

Vílí křídla jsou podobná motýlím, ale nejsou skutečně motýlí. Protože kdybyste měli opravdu motýlí křídla, při prvním pokusu o vzlet by se vám rozpadla na prach. Kromě žil a tepen v křídlech jsou kanálky s mízou, stejně jako u člověka.

A poslední věc, o které si dnes řekneme, je

VÍLÍ METAMORFÓZA

Víly se většinou metamorfují tak, že si v hlavě odmyslí křídla a pak je nemají. A když se metamorfují zpět, tak si představují, jak jim křídla ze zad rostou. Ale někdo musí použít gesto, například opsat rukou kruh a při tom si říkat ,,mám svá křídla“. A když se metamorfují do člověka, tak udělají totéž a říkají si ,,jsem člověk“.

Většinou to tak mají kluci, ale někdy i holky.

To by bylo pro dnešní hodinu vše :)

2. HODINA - VÍLY

Zdravím studenti. V dnešní hodině mystického života si řekneme něco o tom, jaká budete mít vílí křídla.

O tom jaká budete mít křídla, záleží jen na vás. Pokud ovšem jste geneticky víla například po otci a ten má křídla batolce duhového, budete je mít také.

O tom, jaká křídla chcete mít, se musíte rozhodnout již před metamorfózou, kdy už při pití povzbuzujících čajů byste to měli vědět. Protože tam jsou části, kdy si přimýšlíte mystické části těla a tam už je potřeba, abyste to měli rozhodnuto.

Proto si třeba půjčujte v knihovnách různé knihy či encyklopedie o motýlech. Můžete také vyhledávat na internetových stránkách.

Zde je odkaz na jednu dobrou stránku, kde si o daném motýlovi můžete přečíst a podívat se, jak vypadá: http://motyli.kolas.cz/seznam-druhu-motylu.htm